Comença el cap de setmana gran de la Festa Major de Capellades

0
101

Capellades està de Festa Major des de divendres de la setmana passada, si bé no és fins demà divendres i fins el proper dimecres, que es celebren el gruix d’actes més importants. Una Festa Major que, com arreu, recupera la normalitat que no havia tingut els dos darrers anys. Aquests en seran els actes:

Divendres 12
12.30 h
Vermut de glosa i corrandes amb la Núria Casals, Ferriol Macip i el Marcel Marimon
Terrassa de La Lliga
18.30 h
Capvespre d’Art (organitza El
Taller / Societat La Lliga / Ajuntament)
Pati de La Lliga
22.00 h
Correfoc Infantil (organitza Dimonis de kp)
Pl. de la Bassa – Pl. Catalunya
23.30 h
Concert de la FMP amb BlackFang + Jazzwoman + DJ Ivannox Selectah
Plaça de la Bassa

Dissabte 13
12.00 h
Exposició “Neanderlife. Moments de la vida neandertal”
Les Voltes Casa Bas
12.30 h
Espectacle de carrer On the
Road de la Cia. Bergamotto
Carrer Major (itinerant)
13.00 h
Concer vermut Lemon Day amb el grup Telewawachi Kilili
Font Cuitora
18.00 h
Espectacle familiar Party Time de la Cia. Bergamotto (organitza La Xarxa Capellades)
Major i Pl. Sant Miquel
21.45 h
Pregó mapping de Festa Major amb l’Eudald Carbonell i l’equip d’arqueòlegs de l’Abric Romaní
Plaça de la Bassa
22.00 h
Sopar i Bingo popular de les entitats de la vila i discomòbil amb DJ Arnau Batlle (organitza Gegants / CFSC / CFC / Hoquei Capellades)
Plaça Catalunya
24.00 h
Concert de la FMP amb els grups Milenrama i Eterns
Plaça de la Bassa

Diumenge 14
13.00 h
Concert vermut amb el grup Germà Negre – Gira 10 anys!
Font Cuitora
18.00 h
Espectacle ReBOOMBori! amb la Cia. Roger Coma
Major i Pl. Sant Miquel
20.00 h
Clàssics de Festa Major amb el pianista i compositor Albert Guinovart (organitza Paper de Música i Ajuntament)
Jardins Capelló (porxada)
22.00 h
Correfoc tradicional dels Dimonis de Capellades (21.30 h. Paseillo Pl. Verdaguer – Pl.
Àngel Guimerà)
Pl. Àngel Guimerà – Carres i places – Pl. Verdaguer
24.00 h
Concert de Flamenc & fusió amb Pol Sánchez Project
Jardins de Casa Bas
24.00 h
Nit de PD’s de la FMP
Plaça de la Bassa

Dilluns 15
08.00 h
Toc de matinada amb els grallers i tabals de Capellades Carrers i places
11.15 h
Ofici solemne de Festa Major amb ball de Gegants, Gegantets i l’Esbart Dansot
Església de Sta. Maria
12.45 h
Matí de cultura popular i tradicional amb els Falcons de Capellades, colles convidades i seguici popular de Capellades
Font Cuitora
12.45 h
Cercavila tradicional de Festa Major amb els Gegants, Gegantets,
Capgrossos i músics
Pl. Verdaguer – Font Cuitora
18.00 h
Espectacle familiar The full Hause amb la Cia. Electrico 28
Pl. dels Infants (Pl. Sant Miquel)
19.00 h
Sardanes amb la Cobla Costa Brava
Plaça Catalunya
19.30 h
Partit de futbol de Festa Major entre C.F. Capellades i el C.E. Riudebitlles
Camp municipal de futbol
22.00 h
Concert al jaciment de l’Abric Romaní amb Tarta Relena (col·labora The Lemon Day i Àrea d’Equitat)
Jaciment Abric Romaní
22.30 h
Concert de Festa Major i ball amb l’Orquestra Costa Brava
Piscina Blava
23.30 h
Nit Jove amb la Festa Flaix i els DJ’s Edgar Manchado + Jaume Riu (col·labora Àrea de Joventut)
Plaça Catalunya

Dimarts 16
11.00 h
Gran tobogan aquàtic
Carrer Garbí
12.30 h
Vermut amb l’Eudald Carbonell
“40 anys amb els Salacot”
Jardins Capelló (sota les moreres)
13.30 h
Cuinem la Bassa
Jardins de la Bassa
18.00 h / 19.00 h
Tallers d’eines i foc a la prehistòria a l’Abric Romani (organitza IPHES)
Abric Romaní
18 h / 20 h
Espectacle de carrer The Frame amb la Cia Electrico 28 (2 passis per 60 pers.)
Major amb Abat Muntadas
20.30 h
Concert de capvespre a La Lliga amb el grup de tango Acosta-Olalla
Pati de La Lliga
21.30 h
Sopar a les Barraques de les entitats
Plaça Catalunya
23.45 h
Concert de rock i soul amb Dani Nel·lo i els Mambo Jambo
01.00 h
Concert de rumba amb La Séptima Trastada
03.00 h
Concert de versions amb el grup Pelukass
05.00 h
Batucada amb Estridents Percussió ns la plaça Xica i esmorzar de forner a Ca l’Angelillo
Pl. Catalunya – Pl. Sant Jaume

Dimecres 17
13.00 h
Concert vermut amb la Big Band de l’Escola de Múisca de Capellades
Font Cuitora
18.00 h
Espectacle familiar amb el Circ Vermut
Pl. dels Infants (Pl. Sant Miquel)
19.00h
Cercatasques amb La Xaranga de la FMP (tiquets 18.30 h. Pl. Catalunya)
Pl. Catalunya – carrers i places
19.00 h
Havaneres i cremat amb el grup Les Anxovetes (col·labora Àrea d’Equitat)
Font Cuitora
22.30 h
Tancament FM amb l’Always Drinking Marching Band i l’espectacle “El carrer és nostre”
Plaça Verdaguer

Compartir