Josep Martinez i Aïda Solà, guanyadors de la 38ª Cursa del Gall Dindi a Capellades

208
Foto: Toni Miquel Oliva.

Un total de 227 atletes, 199 en la prova gran i 28 en la dels mes joves, participaren el dia de Nadal al matí en la 38ª edició de la Cursa del Gall Dindi – 28è Memorial Jaume Solé Quintana, sobre el recorregut urbà capelladí que enguany repetia, a més de la prova tradicional sobre els 4.600 m. habituals, el recorregut de 1.000 m. per als atletes més joves de les categ. Pre-Benjamí, Benjamí i Aleví masc. i fem.. Enguany tampoc es va poder celebrar la tradicional prova de natació de la Travessa a la Bassa capelladina, per manca d’aigua suficient. En aquesta edició, disputada en una gèlida matinal, es va implantar el cronometratge mitjançant xip.

Els triatleta del CAI Triatló Petromiralles Josep Martínez era el guanyador masc. amb 14’24”, seguit de Jesús Álvarez -CE. Roger Roca R.-, 2n amb 14’28”, i era 3r. Jordi Fernàndez Aguado – Esp. Penedés – amb 14’28”, per davant d’Adrià Muñoz – Fast Triatló -, 4t amb 14’43”. Era 5è Ernest Sans – Duscholux – amb 14’45”, i 6è Sergi Solé – CE. Roger Roca R. – amb 14’47”. El primer classificat local masc. de la cursa gran va ser José Antonio Sánchez – AEMdeKP -, 12è.

En femenines, la guanyadora era la triatleta del CAI Triatló Petromiralles Aïda Solà, que entrava en 33ª posició general amb 17’14”. Entrava 2.ª i 41ª general Yveth Camús – Oro di Nàpoli – amb 17’34”, i era 3ª i 72ª general Mayte Hinojosa – Ashi Team -, amb 19’10”. Era 4ª i 79ª gral. Montserrat Cinca – C.A. Sant Boi – amb 19’33”, 5ª i 81ª general Maria Josep Mur – Independ. -, amb 19’43”, i 6ª i 88ª general Assumpta Castelltort – CAI Triatló Petromiralles – amb 19’57” . Meritxell Ferrer – Independent -, va ser la primera local fem. de la cursa gran, en 107ª posició.

El C.A. Igualada Petromiralles va ser el guanyador per equips amb 139 punts, tot i que no hi havia distinció oficial per al guanyador en aquest apartat.

Pel que fa a la prova per als més joves, sobre 1.000 m. i amb un total de 28 classificats, els atletes capdavanters foren Oriol Alonso – C.A. Igualada Petromiralles/Dental Igualada – guanyador absolut general amb 3’23”, seguit d’Ireneu Uberni -Esp. Penedés – 2n general amb 3’25”, entrant en 3.r. lloc Roger Quintana -Marqués de la Pobla- amb 3’33”, 4t. Yerai Hernàndez – Independent – amb 3’34”, i 5è Pol Mena – AEMdeKP- amb 3’35”. La guanyadora fem. va ser Yasmin Zaim – Infinit -, amb 4’21”, seguida d’Aïna Tarrida – EmunKP – 2ª fem. amb 4’31”, entrant 3ª Maroua Ayyad – CAI Petromiralles /Dental Igualada – amb 4’54”, 4ª Dalia Rodríguez – Indep. – amb 5’05” i 5ª Ainara Busquets – Indep.- amb 5’17”.

Foto: Toni Miquel Oliva.

Un cop finalitzada la prova, es va efectuar al costat de la Bassa capelladina el repartiment de premis als atletes participants, efectuat per l’Alcalde de Capellades, Aleix Auber, acompanyat dels regidors Adela Morera – Igualtat – Salvador Vives – Benestar Social -, Jaume Solé – Comunicació – i de Josep Solé, ambdós fills del gran impulsor de la cursa capelladina, Jaume Solé Quintana.

Les proves eren organitzades per l’Àrea d’Esports de l’Ajuntament capelladí amb la col·laboració de l’AEMdeKP, del C.A. Igualada Petromiralles, i el suport de la Diputació de Barcelona i del Consell Esportiu d’Anoia.

38ª CURSA DEL GALL DINDI – 28è MEMORIAL JAUME SOLÉ QUINTANA – 25/12/2017

Classificació gral. masc. – 4600 m. –

1 – Josep Martínez – CAI Triatló Petromiralles – 14’24” –

2 – Jesús Álvarez – CE. R. Roca Running Ig. – 14’28” –

3 – Jordi Fernández A. – Esportiu Penedés – 14’28” –

4 – Adrià Muñoz – Fast Triatló – 14’43” –

5 – Ernest Sans – Duscholux – 14’45” –

6 – Sergi Solé -CE.R. Roca Running Ig. – 14’47” –

7 – Carlos Cervera – Oro di Nàpoli – 14’48” –

8 – Oriol Marimon – CAI Triatló Petromiralles – 14’51” –

9 – Victor Cervera – Independent – 15’08” –

10 – Albert Solé – CAI Triatló Petromiralles – 15’19” –

Classificació gral. fem. – 4600 m.

1 – (33ª G.)- Aïda Solà – CAI Triatló Petromiralles – 17’14” –

2 – (41ª G.)- Iveth Camús – Oro di Nàpoli – 17’34” –

3 – (72ª G.)- Mayte Hinojosa – Ashi Team – 19’10” –

4 – (79ª G.)- Montserrat Cinca – C.A. Sant Boi – 19’33” –

5 – (81 G.)- Maria Josep Mur – Independent – 19’43” –

6 – (88ª G.) – Assumpta Castelltort – CAI Triatló P. – 19’57” –

7 – (89ª G.) – Mariona Rodríguez – CAI Petromiralles – 20’02” –

8 – (92ª G.) – Irina Belmonte – Lleida U.A. – 20’10” –

9 – (96ª G.) – Marta Marimon – CAI Triatló P. – 20’22” –

10 – (107ª G.) – Meritxell Ferrer – Independent – 20’34” –

Classif. Cursa 1.000 m. -masc.

1 – Oriol Alonso – CAI Petromiralles/Dental Igualada – 3’23” –

2 – Ireneu Uberni – Esportiu Penedès – 3’25” –

3 – Roger Quintana – Marqués Pobla/Capellades – 3’33” –

4 – Yerai Hernàndez – Independent – 3’34” –

5 – Pol Mena – AEMdeKP – 3’35” –

Classif. Cursa 1.000 m. -fem.

1 – Yasmin Zaim – Infinit – 4’21” –

2 – Aina Tarrida – EmunKP – 4’31” –

3 – Maroua Ayyad – CAI Petromiralles/D. Igualada – 4’54” –

4 – Dalia Rodríguez – – 5’05” –

5 – Ainara Busquets – – 5’17” –

1.er. Local – José Antonio Sánchez – AEMdeKP –

1.ª Local – Meritxell Ferrer – Independent –

Guanyadors absoluts: masc. – Josep Martínez -CAI Triatló Petromiralles –

fem. – Aïda Solà – CAI Triatló Petromiralles –

Classificació per equips: 1) C.A. Igualada Petromiralles – 139 punts –

Ignasi Costa